Шарапова на четвъртфинал в Мелбърн, Уилямс отпадна

Публикувано в: WTA, Избрано, Тенис
13:56, 23 яну 2012, Автор: , Преглеждания:49

снимка: WILLIAM WEST/AFP/Getty Images

Световната номер 4 Мария Шарапова се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като постигна много трудна победа с 3-6; 6-2; 6-3 над номер 14 в схемата Забине Лизицки.

Срещата започна отлично за рускинята, която дръпна с 3-0 след два поредни пробива. След това, обаче, играта на бившата водачка в ранглистата на Женския тур претърпя пълна промяна в негативен план. Последваха шест поредни гейма в актива на германката, която по този начин спечели сета с 6-3.

Във втората част Маша успя да спаси един брейкбол в самото начало, след което до края на мача не даде нито един пробив на своята съперничка, отразявайки общо точки за брейк. В същото време Шарапова записа два пробива във втория и един в третия сет и така се класира за следващата фаза след 6-2 и 6-3 и два часа и 15 минути игра.

В четвъртфиналите Мария ще срещне своята сънародничка Екатерина Макарова, която хвърли бомбата днес, след като надделя над петкратната шампионка в Австралия Серена Уилямс. Катя бе повече от убедителна срещу американката и я отнесе с убедителното 6-2; 6-3.

Място сред четвъртфиналистките намери и Сара Ерани. Италианката спечели битката на непоставените, след като надви китайката Джи Джън с разгромното 6-2; 6-1. Така в спор за място на полуфиналите Ерани ще срещне номер 2 в света Петра Квитова.