Тренто безпроблемно на полуфинал за Купата на Италия

19:16, 26 яну 2012, Автор: , Преглеждания:56

Отборът на Тренто се класира безпроблемно за полуфиналите на Купата на Италия, след като надделя с лекота с 3-0 (25-15; 25-16; 25-20) гейма над тима на Вибо Валентия като домакин. В спор за място на финала момчетата на Радостин Стойчев ще срещнат Сислей Белуно.

Матей Казийски изнесе поредния си силен мач за европейския и световен клубен шампион, след като наниза 13 точки – 12 в атака при ефективност от 75% и един блок. Освен това българската звезда  се отличи с 57% позитивно и 14% перфектно посрещане. Цветан Соколов влезе като резерва във всяка една от трите части, но не се отличи с актив.

Най-резултатен за домакините с 14 пункта бе Ян Щокър, а Османи Хуанторена добави още 12. За гостите Нийлс Клапвайк приключи с 13,  а Николай Николов остана извън групата на тима.

Модена също се класира за полуфиналите, след като победи у дома с 3-1 (35-33; 25-21; 25-27; 17-25) тима на Монца. Българският национал Виктор Йосифов започна титуляр, но бе заменен в първия гейм, след което отново бе в стартовата шестица в третата и четвъртата част. Вики завърши мача със седем точки от атака. Анхел Денис бе над всички за Каза с 35 пункта, а Матю Андерсън реализира 22.