Валенсия отново срази Леванте, среща Барса на полуфинал (ВИДЕО)

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
11:04, 27 яну 2012, Автор: , Преглеждания:46

снимка: JOSE JORDAN/AFP/Getty Images

Отборът на Валенсия постигна втора поредна победа над Леванте и се класира за полуфиналите в турнира за купата на Краля на Испания. Този път момчетата на Унай Емереи надделяха с 3-0 и по този начин след общ резултат от 7-1 „прилепите“ си осигуриха среща с Барселона в полуфиналите.

С два гола за победителите блесна Пабло Пиати, който се разписа по веднъж във всяко от двете полувремената. Ариц Адурис откри в 25-ата минута, а Пиати удвои пет по-късно. Отново аржентинецът оформи крайния резултат в 85-ата минута. Леванте довърши срещата с 10 души на терена след втори жълт картон на Серано в 72-ата минута.

Първият мач от полуфиналите ще е на 1 февруари на „Местая“. Реваншът е седмица по-късно на „Ноу Камп“.