Габон надви Мароко в страхотна драма (ВИДЕО)

Публикувано в: Футбол Свят
23:52, 27 яну 2012, Автор: , Преглеждания:60

снимка: ISSOUF SANOGO/AFP/Getty Images

Единият от домакините на Купата на Африканските нации – Габон, се класира за четвъртфиналите на надпреварата, след като победи с 3-2 тима на Мароко в изключителен и драматичен мач от Група C.

През първото полувреме гостите бяха по-добрият отбор и в 25-ата минута халфът на Монпелие Юнес Беланда подаде отлично към Хюсин Харджа, който овладя топката в пеналта, финтира съперник и с много техничен изстрел с левия крак даде аванс на северноафриканците.

През втората част домакините стигнаха до много бърз обрат. В 77-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг изравни след страхотен изстрел. Само 120 секунди след това нападателят на Сент Етиен подаде към Даниел Кузен, който с техничен изстрел намери долния ляв ъгъл на вратата на Мароко.

Драмата в мача бе пълна в края, след като в първата минута от добавеното време се стигна до дузпа заради игра с ръка на Мусоно в наказателното поле. Харджа бе точен за втори път и доведе нещата до 2:2. В седмата минута Габон получи правото да изпълни фаул и последва феноменален шут на Зита Мбанангойе, който не остави шансове на Ламягри и взриви трибуните на „Стад Д’Ангондже“ в Либървил.

С успеха Габон събра актив от 6 точки и автоматично се класира заедно сТунис. Двата отбора са с равен актив, а в последния мач ще играят помежду си за първото място в тази Група С. Мароко остава с нула и заедно с Нигер отпада от надпреварата.