Феноменален Левски разкова Лукойл като гост

Публикувано в: Баскетбол, България, Избрано
19:48, 27 яну 2012, Автор: , Преглеждания:52

снимка: BGBasket.com

Отборът на Левски сложи край на победната серия на шампиона Лукойл-Академик, след като разби „студентите“ с 92-77 в дербито на 16-ия кръг на НБЛ. По този начин момчетата на Тити Папазов прекъснаха серията си от 11 поредни поражения от Лукойл.

Срещата започна много силно за Ламонт Мак, който наниза 10 точки в първите пет минутки и даде аванс от 14-8 за домакините. До края на първата част Аарън Харпър успя да се събуди и да вкара два коша, а Хрисимир Димитров се включи отлично от пейката и „сините“ се оттеглиха с аванс от 20-19.

С успешни стрелби на Хауъл и Евтимов Левски дръпна с 25-19 две минути след началото на втория период. Силната игра на Васко Евтимов продължи и разликата стана седем точки – 28-21, което накара Марин Докузовски да вземе прекъсване. Това, обаче, не спря устрема на гостите, които дръпнаха с 35-25 с кошове на Харпър и Евтимов.

Брендън Хийт спря серията на „сините“, след което тройка на Шундов доведе нещата до 30-35 и таймаут за Константин Папазов 3,20 минути преди почивката. Благодарение на невероятните изяви на Бруно Шундов, който завърши първото полувреме с цели 18 пункта, Лукойл се оттегли в съблекалните с преднина от 41-37.

Третата четвърт започна перфектно за Левски и след тройка на Хауъл, кош на Златин Георгиев и чудесна контра, завършена от Ангелов, резултатът стана 48-43. Това накара Марин Докузовски да иска почивка, след която Васил Евтимов наниза още две точки в коша на домакините за 50-43. До края на третия период ниският гард Хауъл показа страхотна игра и „сините“ дръпнаха с 66-55 преди последните 10 минутки.

Само за 27 секунди домакините вкараха пет точки чрез Аврамов и Стойков и разликата падна на шест точки – 60-66, което принуди Тити да вземе таймаут. В следващите минути двата отбора се захапаха много здраво и след точна стрелба на Шундов домакините намалиха изоставането си до 72-76 4,24 минути преди края на срещата.

Последва нова почивка за Папазов, която се отрази отлично на „сините“. Със страхотно представяне в края на Васко Евтимов и чудесна тройка на Джаред Хауъл резултатът стана 83-73, а след това Митко Ангелов доведе нещата до 85-73 две минутки преди края, карайки Докузовски да иска прекъсване. В последните срещата просто се доигра и Левски спечели с 92-77.

Аарън Харпър и Васил Евтимов завършиха с по 19 точки за гостите, а центърът овладя и 16 борби за дабъл дабъл, като имаше много решителни изяви. Американецът Джарет Хауъл също се включи много силно и завърши с 18 пункта и 8 асистенции.

За домакините Бруно Шундов приключи с 24 точки, 20 от които преди почивката. Тодор Стойков добави 18 точки, а Брандън Хийт 12 и 6 асистенции.