Гладбах се бетонира в зона „Шампионска лига“ след класика над Щутгарт

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
20:41, 29 яну 2012, Автор: , Преглеждания:45

снимка: AP Photo/Frank Augstein

Отборът на Борусия Мюнхенгладбах продължава да лети високо в германската Бундеслига, след като в последния мач от 19-ия кръг надделя с 3-0 като гост на Щутгарт. По този начин играчите на Люсиен Фавър вече имат 39 точки и са на една от лидерите Байерн, Дортмунд и Шалке.

„Жребците“ откриха резултата след половин час игра, след като Марко Ройс сложи топката на главата на Майк Ханке, който не остави шансове на Свен Улрайх. След почивката домакините се опитаха да изравнят, но се оголиха в защита, което бе добро дошло за убийствените контри на гостите. В 81-ата минута Патрик Херман изведе Марко Ройс сам срещу Улрайх и новото попълнение на Борусия Дортмунд отбеляза с лекота за 2-0. Само 180 секунди по-късно Херман записа още една асистенция срещу своето име, след като даде успорен пас към Игор Де Камарго, който от пет метра оформи крайното 3-0.

В по-ранния двубой от Бундеслигата, Майнц взе дербито на дъното, след като победи Фрайбург с 3-1. Срещата на практика свърши още в шестата минута, след като домакините вкараха два бързи гола чрез Чупо-Мотинг и Полански, който се разписа от дузпа. При нарушението за наказателния удар Диане Фалу получи червен картон и гостите играха с 10 души през целия мач. Чупо-Мотинг добави още едно попадение за Майнц в 17-ата минута, а след почивката Павел Кърмаш реализира почетното попадение за Фрайбург.