Владо Николов и Христо Златанов носят нова победа на Пиаченца

15:52, 30 яну 2012, Автор: , Преглеждания:52

Отборът на Пиаченца продължава да подобрява формата си в Серия А1, след като късно снощи надделя с 3-1 (25-23; 19-25; 27-25; 25-18) гейма над Модена в среща от 17-и кръг.

Българският национал Владимир Николов реализира 13 точки за домакините – 11 в атака и по една от блокада и сервис. Най-резултатен с 15 пункта бе Христо Златанов – 13 в нападение и две на блок. Андрей Жеков също започна като титуляр, но бе заменен в третия гейм, приключвайки с две точки – една в атака и една на блокада. Николай Пенчев остана на пейката за тима на Лука Монти.

За гостите националният ни блокировач Виктор Йосифов остана извън групата, а най-добър с 18 точки бе Матю Андерсън. По 13 пункта реализираха Анхел Денис и Матео Мартино.

В друг мач от 17-и кръг Падова отнесе с 3-0 (25-22; 25-20; 25-12) у дома тима на Верона. Българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов реализира 11 точки за домакините – осем в атака и три аса. Себастиан Шварц бе най-резултатен за Фидия с 18 пункта.