Левски с нова победа в Балканската лига и визи за Файнъл фор

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа, Избрано
20:45, 31 яну 2012, Автор: , Преглеждания:61

снимка: BGBasket.com

Отборът на Левски продължава да бъде единственият непобеден отбор в Еврохолд Балканската лига. В дербито на Група Б „сините“ надделяха с 86-79 като гости на израелския Апоел и по този начин почти си гарантираха първото място в класирането и директното участие във Финалната четворка.

Срещата започна оспорвано и в първите седем-осем минути мачът се развиваше кош за кош. В последните 120 секунди „сините“ бяха фенонемални и след няколко отнети топки спечелиха първата част с убедителното 30-20, като Аарън Харпър реализира седем точки само в рамките на финалните две минути.

Малко след началото на втората четвърт българите дръпнаха с 13 точки след страхотна тройка на Харпър. Слабата защита и безобразната игра на Хол и Бозов, понамалиха разликата, а страхотните изяви на Къртис Кели изравниха резултата и дори две минути преди края Апоел дръпна с 43-42. Почивката дойде с една точка преднина за израелците след 47-46.

След началото на второто полувреме гостите започнаха по-добре и след много силна игра на Харпър и блестяща тройка резултатът стана 60-55 в полза на Левски четири минути преди края на третата част. В последните секунди Павел Иванов наниза тройка, Васко Евтимов вкарва няколко важна коша, а Джаред Хауъл реализира далечна стрелба със сирената и доведе нещата до 74-59.

В последната четвърт българският вицешампион намали темпото и две минути преди края разликата се смъкната на седем точки – 75-82, което накара Константин Папазов да вземе таймаут. С кошове на Хриси Димитров и Павел Иванов „сините“ си осигуриха успеха с 86-79.

Най-резултатен за Левски днес бе Аарън Харпър, който наниза 24 точки, Маркъс Хол завърши с 12, докато Васил Евтимов приключи с 11.