Три от три за домакина Габон в Купата на Африка

Публикувано в: Футбол Свят
22:11, 31 яну 2012, Автор: , Преглеждания:37

снимка: PIUS UTOMI EKPEI/AFP/Getty Images

Единият от домакините на Купата на африканските нации – Габон, завърши на първо място в Група C, след като записа трети пореден успех. Тази вечер „Черните пантери“ надделяха с 1-0 над Тунис в директния спор за водачеството в групата.

Срещата като цяло бе доста слаба, особено в първата част. След почивката двата отбора вдигнаха малко оборотите, борейки се за трите точки. Единственото попадение в мача падна в 62-ата и бе дело на звездата Пиер-Емерик Обамеянг. Нападателят на Сент Етиен получи пас на дъгата на наказателното поле и със силен изстрел и слаба намеса на вратаря на „картагенските орли“, успя да донесе успеха на своя тим.

В другия мач от групата, който бе само за престиж, Мароко надви Нигер с 1-0 след попадение от засада. Голът падна в 79-ата минута, след като нападателят на Арсенал Маруан Шамак получи хубав пас, но бе в офсайд. Страничният рефер, обаче, не маркира засада, последва подаване на Шамак към Юнес Беланда, който безпроблемно реализира във вратата на съперника.

След тези срещи Габон завърши като победител в групата с пълен актив от 9 точки, Тунис също продължава напред с 6. Мароко е трети с три пункта, а Нигер последен с нула.