Лион на финал за Купата на лигата след страхотен обрат

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:44, 1 фев 2012, Автор: , Преглеждания:53

снимка: REUTERS/Stephane Mahe

Отборът на Лион е първият финалист за Купата на Лигата на Франция, след като постигна драматична победа с 4-2 след продължение като гост на Лориен.

Домакините бяха много близо до победата, след като успяха да поведат с две попадения. В 59-ата минита швейцарският талант Иносънт Емегара разпечата вратата на гостите, а десет след това Кевин Моне-Паке удвои преднината на Лориен.

В 80-ата минута Александър Лаказер затвърди добрата си форма и намали пасива на „хлапетата“. В третата минута на добавеното време френският национал Джими Бриан доведе нещата до 2-2 и прати мача в продължения.

В тях момчетата на Реми Гард бяха много по-добри и заслужено стигнаха до победата. В 102-ата минута Бафетимби Гоми отбеляза за 3-2, а в последните секунди Александър Лаказет оформи крайното 4-2.

В спора за трофея Лион очаква победителя от втория полуфинал между Марсилия и Ница.