Илиян Мицански наниза два гола в дебюта си за Франкфурт

Публикувано в: Българи в чужбина, Германия, Избрано, Футбол Свят
23:29, 3 фев 2012, Автор: , Преглеждания:60

Илиян Мицански донесе победата на Франкфурт при дебюта си във Втора Бундеслига. Българският нападател  отбеляза двете попадения за новия си отбор при успеха с 2:1 като гост на Дуисбург в мач от 20-ия кръг на шампионата.

Мицански премина във Франкфурт в средата на януари под наем от Кайзерслаутерн до края на сезона. Той откри резултата в 18-ата минута, когато засече ниско центриране отляво в наказателното поле на Марсел Гаус. Горан Сукало изравни за домакините с глава след центриране на Бенямин Керн от фаул в 47-ата минута. В 69-ата Илиян се разписа отново, след като засече с глава остро центриране на резервата Зафер Йелен.

Българинът беше заменен в 87-ата минута от нигериеца Маколей Крисантус. В състава на Дуисбург цял мач игра националът Валери Домовчийски.

С успеха Франкфурт се изкачи на 14-а позиция с 17 точки. Дуисбург е 12-и с 20 точки.

Българският защитник Асен Караславов остана резерва при загубата на Гройтер Фюрт с 1:3 като гост на Динамо Дрезден. След поражението отборът на Караславов падна на трето място с 40 точки. Лидер е Фортуна Дюселдорф с 42 и мач по-малко, а на второ място излезe Падерборн също с 42 пункта.