Арсенал смачка Блекбърн, Робин наниза хеттрик

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:59, 4 фев 2012, Автор: , Преглеждания:56

снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Отборът на Арсенал най-накрая записа победа през 2012 година, след като разгроми със 7-1 тима на Блекбърн на своя „Емирейтс“ в първи мач от 24-ия кръг на Премиършип. По този начин „топчиите“ сложиха край на серията си от четири срещи без успех в английското първенство.

Двубоят започна с гол от съблекалните, след като още във втората минута Тио Уолкот проби отдясно и подаде към малкия пеналт, откъдето Робин Ван Перси нямаше никакъв проблем да отбележи. Последваха доста спокойни минути преди Мортен Гамст Педерсен изненадващо да изравни в 31-ата след чудесен шут от фаул.

В 38-ата минута Алекс Сонг намери Уолкът отдясно и крилото повтори упражнението от първия гол, подавайки към РВП и холандецът отбеляза за 2-1. Само 120 секунди след това Ван Перси даде чудесен пас към Алекс Окслейд-Чембърлейн, който преодоля стража на гостите и вкара първото си попадение в английския елит.

В 42-ата минута положението на Роувърс стана изключително тежко, след като Гаел Живе получи червен картон за много грубо влизане в краката на Ван Перси. До почивката Арсенал удари и греда след изстрел на Томас Вермален.

Шест минути след началото на втората част Микел Артета доведе нещата до 4-1 след шут от границата на наказателното поле и рикошет в крака на Брадли Ор. В 54-ата Уолкот проби добре и записа трета асистенция след подаване към Окслейд-Чембърлейн, който от 9-10 метра реализира за 5-1.

Седем след това Коклен получи топката вдясно, след което центрира към Ван Перси и холандецът с красив удар оформи своя хеттрик. В последните секунди Тиери Анри направи добро двойно подаване с Робин, който не показа егоизъм, връщайки кълбото на французина и легендата на „артилеристите“ отбеляза за крайното 7-1.

След този успех Арсенал временно се изкачи на пета позиция с актив от 40 точки, докато „розите“ са предпоследни с 18 пункта.