Зрелищно 3:3 между Атлетик и Еспаньол на „Сан Мамес“

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
21:00, 4 фев 2012, Автор: , Преглеждания:48

снимка: RAFA RIVAS/AFP/Getty Images

Отборът на Атлетик Билбао пропусна да се изкачи до четвъртото място в испанската Примера дивисион, след като завърши наравно 3-3 с Еспаньол на своя „Сан Мамес“.

Домакините откриха резултата в 26-ата минута след красиво попадение на Оскар Де Маркос. Седем по-късно Ромарик изненада стража Горка Ирайсос с далечен шут, изравнявайки за 1-1. Малко след почивката Владимир Вайс се разписа за „папагалчетата“ с изстрел извън наказателното поле и донесе пълния обрат на каталунците. В 58-ата минута Маркел Сусаета сложи топката на главата на Фернандо Йоренте, който изравни за 2-2 след удар от близка дистанция. Седем след това Атлетик отново поведе, след като Андер Ерера центрира чудесно и Хави Мартинес отбеляза с глава за 3-2. В последните секунди на срещата Калу Уче намери Хуан Албин, който разочарова феновете на домакините, оформяйки крайното 3-3.

Леванте продължава да се представя слабо след много силния си старт. Днес валенсианци завършиха наравно 1-1 у дома срещу Сантандер. Аруна Коне даде аванс на домакините в 23-ата минута след гол с глава и добро подаване на Шави Торес. В 60-ата Мануел Арана изравни с шут извън пеналта.

В третия ранен мач от 21-ия кръг на Ла Лига, Майорка надделя над Бетис с минималното 1-0. Успеха на домакините донесе Гонсало Кастро с чудесно изпълнен фаул в 24-ата минута.