Лил аут от Купата, Лион елиминира Бордо след продължения

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
00:21, 9 фев 2012, Автор: , Преглеждания:43

снимка: FRANCOIS LO PRESTI/AFP/Getty Images

Отборът на Валансиен поднесе изненадата на осминафиналите за Купата на Франция, след като се наложи над шампиона Лил с 2-1 на своя „Стад дю Ено“.

Домакините успяха да открият резултата в 71-ата минута, след като халфът Матю Досеви се разписа във вратата на Микаел Ландро. Седем минути след това младият камерунски нападател Венсан Абубакар реши всичко с второ попадение за Валансиен. Малко преди края Нолан Ру отбеляза почетния гол за „песовете“.

По-рано днес тимът на Лион победи Бордо с 3:1 след продължения, като в редовното време срещата завърши наравно 1:1. “Жирондинците“ откриха резултата в 23-ата минута с гол на бразилския халф Жусие, а в 36-ата Лион изравни чрез младия талант Александър Лаказет. Само шест минути след началото на екстратайма „хлапетата“ поведоха с 2-1 след попадение на Бафетимби Гоми. В 118-ата Джими Бриан затвърди успеха на домакините и оформи крайното 3:1.