Съндърланд на осминафинал за ФА Къп след труден успех над Мидълзбро

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
01:03, 9 фев 2012, Автор: , Преглеждания:43

снимка: AP Photo/Scott Heppell

Отборът на Съндърланд продължава с чудесното си представяне под ръководството на Мартин О’Нийл, след като се класира за осминафиналите на ФА Къп. „Черните котки“ победиха след продължения тима на Мидълзбро с 2-1 като гости в преиграването от 4 кръг. Срещата на „Стейдиъм ъф Лайт“ бе завършила при 1-1.

Малко преди почивката Джак Колбек овладя една топка пред наказателното поле и със страхотен шут намери горния ляв ъгъл, за да даде преднина на гостите. В 57-ата минута Лукаш Юткиевич се възползва от грешка на Майкъл Търнър и доведе нещата до 1-1.

Победният гол за Съндърланд бе дело на Стефан Сесеньон в 113-ата минута, след като бенинецът бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле и с премерен удар прати топката във вратата за крайното 2-1.

В следващия кръг „черните котки“ ще се изправят срещу тима на Арсенал.