Волфсбург би Фрайбург в голово шоу

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
23:37, 10 фев 2012, Автор: , Преглеждания:38

снимка: REUTERS/Michael Dalder

Отборът на Волфсбург постигна победа с 3-2 над тима на Фрайбург в първия мач от 21-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините откриха резултата още в петата минута, след като Петер Жирачек се разписа от доста труден ъгъл. Шест след това изстрел на Калиджури бе блокиран, но топката стигна до Йоханес Флум, който с десния крак не остави шансове на Беналио.

Само 180 секунди по-късно Джовани Сио центрира отлично към Марсел Шефер, който отблизо реализира за 2-1. Седем минутки преди почивката Фрайбург отново се добра до изравняване. Джонатан Шмид центрира отлично в наказателното поле и Даниел Калиджури с хубав шут опъна мрежата на домакините.

Момчетата на Феликс Магат узакониха своята победа в 61-ата минута, след като Макото Хасебе се отличи с прекрасен пас към Петер Жирачек, който оформи крайното 3-2.

С този успех „вълците“ се изкачиха на осма позиция с актив от 27 точки, докато Фрайбург продължава да бъде на дъното на подреждането с едва 17 пункта.