С голове на Танка и Фараона Милан обърна Удине на „Фриули“

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
20:57, 11 фев 2012, Автор: , Преглеждания:86

снимка: REUTERS/Stefano Rellandini

Отборът на Милан излезе начело в „калчото“, след като победи с 2-1 тима на Удинезе на неговия „Фриули“ в дербито на 23-ия кръг на италианската Серия А. „Росонерите“, които бяха без наказания Златан Ибрахимович, вече имат 47 точки, с две повече от Ювентус, но „старата госпожа“ има два двубоя по-малко.

Домакините започнаха отлично мача, след като в 19-ата минута успяха да открият резултата. Желсон Ферандеш даде хубав извеждащ пас към Антонио Ди Натале и голмайсторът на „фриуланите“ не пропусна сам срещу Амелия – 1-0. Пет след това Маурисио Исла можеше да удвои, но този път вратарят на гостите спаси. В 30-ата минута Домици стреля опасно с глава, но не улучи рамките на вратата. До почивката Зеедорф и Мексес се опитаха да направят нещо с далечни изстрели, но Ханданович бе на мястото си.

През второто полувреме „росонерите“ заиграха по-нападателно, но резултат нямаше. В 67-ата минута Масимилиано Алегри направи офанзивна смяна, след като смени халфа Антонио Ночерино с дебютанта Макси Лопес. Именно аржентинецът десет минути след влизането си в игра отбеляза гол, довеждайки нещата до 1-1. Удар на Ел Шаарави бе спасен, след което Танка направи добавка, за да запише попадение в първия си мач с екипа на Милан. В 85-ата минута „червено-черните“ направиха страхотна контра и Макси Лопес подаде към Стефан Ел Шаарави, който отбеляза победното попадение за шампионите.