Лион взе минимален аванс срещу Апоел преди реванша в Кипър (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:47, 14 фев 2012, Автор: , Преглеждания:63

снимка: PHILIPPE DESMAZES/AFP/Getty Images

Отборът на Лион надигра тотално състава на АПОЕЛ Никозия, но спечели само с 1-0 в осминафинална среща от Шампионската лига, играна на „Стад Жерлан“.

Домакините започнаха много силно двубоя и след четвърт час Едерсон стреля силно, но Хиотис улови топката. В 30-ата минута вратарят на гостите отново показа качества при изстрел на Лопес, избивайки в корнер. Малко преди почивката страхотен шут на Лаказет бе отразен с мъка от стража на АПОЕЛ.

След почивката „хлапетата“ успяха най-накрая да открият резултата, след като в 58-ата минута Александър Лаказет стреля много мощно, получи се рикошет в защитник на кипърците и топката излъга Хиотис.  До края на срещата нямаше други попадения и французите взеха минимален аванс.

Реваншът на Острова на Афродита ще бъде на седми март.

Лион: Йори, Крис, Ревейер, Сисоко, Коне, Шелстрьом, Едерсон (71 Гуркюф), Бащош, Гоналон, Лопес, Лаказет (58 Бриан)

АПОЕЛ: Хиотис, Пауло Жорже, Кака, Вилям, Пурсайтидис, Нуно Мораиш, Хараламбидис (82 Мандука), Елдер Соуса (72 Марсиньо), Аилтон Алмейда (67 Солари), Елио Пинто, Тричковски