Черно море изхвърли домакина Рилецо още в четвъртфиналите

Публикувано в: Баскетбол, България
19:20, 15 фев 2012, Автор: , Преглеждания:40

Отборът на Евроинс Черно море разби домакина на Купата на България – Рилски спортист, с 86-64 и се класира за полуфиналите, където ще срещне тима на Левски.

През първото полувреме на двубоя в зала „Арена Самоков“ самоковлии играха отлично и на почивката се оттеглиха с аванс от четири точки – 37-33. След почивката, обаче, „моряците“ пометоха Рилецо и след много силни 20 минути стигнаха до успеха с разгромното 86-64.

Цели шестима баскетболисти на Черно море завършиха мача с двуцифрен актив, като Джими Хънт бе най-резултатен с 16 точки, Александър Янев реализира 15, докато Николай Колев записа 14.

За домакините Бранко Миркович бе най-добър с 12, а по десет пункта вкараха Филип Вукосавлевич, Мартин Маринов и Станислав Ваклинов.