„Джим Бом“ напляска Мерсин и Делев като гост

Публикувано в: Българи в чужбина, Турция, Футбол Свят
22:12, 17 фев 2012, Автор: , Преглеждания:206

Лидерът в турската Суперлига – Галатасарай, записа трудна победа с 3-1 при визитата си на Мерсин Идманюрду в първия мач от 27-и кръг. За домакините българският нападател Спас Делев се появи в игра в 38-ата минута като резерва.

„Джим Бом“ откри резултата малко след средата на първото полувреме, след като нападателят Неджати Атеш се разписа във вратата на Хакан. Десетина минути след началото на втората част домакините останаха с десет души, след като Баръш Аташ получи втори жълт картон.

Въпреки това четвърт час преди последния съдийски сигнал Ерхан Гювен успя сензационно да изравни за Мерсин. В 82-ата минута Селчук Инан върна предимството на гостите след точно изпълнение от бялата точка. В последните секунди Неджати оформи крайното 3-1 с втория си гол в мача.

С този успех момчетата на Фатих Терим увеличиха актива си на 60 точки и са на цели девет от втория Фенербахче. Мерсин е 12-и с 33 пункта.