Домовчийски и Рангелов с нови поражения във Втора Бундеслига

Публикувано в: Българи в чужбина, Германия, Футбол Свят
20:55, 17 фев 2012, Автор: , Преглеждания:35

Отборът на Енерги Котбус продължава да няма победа през 2012-а година, след като в среща от 22-ия кръг на Втора Бундеслига отстъпи с 0-2 при визитата си на слабака Карлсруе. Цял мач за гостите записа българският национал Димитър Рангелов.

Домакините стигнаха до успеха с два бързи гола в началото на второто полувреме. Първо в 50-ата минута словенският нападател Клемен Лаврич разпечата вратата на Киршбаум. Само седем по-късно грузинският ветеран Александър Яшвили осигури ценните три точки на своя тим с второ попадение.

Валери Домовчийски също започна като титуляр за Дуисбург, но неговият тим падна у дома с 0-1 от борещия се за промоция в Първа Бундеслига Санкт Паули. Българинът игра слабо, получи жълт картон в 61-ата минута и бе заменен девет преди края. Попадението за хамбургци отбеляза Фабиан Бол в 21-ата минута.

В последната среща от днес, Падерборн се добра равенство 2-2 като домакин на Динамо Дрезден.