След резила срещу Милан Арсенал бе доубит от „черните котки“ (ВИДЕО)

21:08, 18 фев 2012, Автор: , Преглеждания:71

снимка: Laurence Griffiths/Getty Images

Отборът на Съндърланд се класира за четвъртфиналите на ФА Къп, след като се наложи с 2-0 над Арсенал на своя „Стейдиъм ъф Лайт“. По този начин „черните котки“ взеха реванш от лондончани за поражението в Премиършип с 1-2 само преди седмица.

До средата на първата част двубоят бе равностоен, но играта на гостите се поразстрои, след като още в десетата минута Франси Коклен получи контузия и бе заменен от Себастиен Скилачи. Въпреки това в 28-ата минута „топчиите“ бяха близо до гола, след като Ван Перси даде добър извеждащ пас към Жервиньо, който стреля силно, но Миньоле изби в корнер. Десет след това Йоан Джуру направи глупава грешка, след което извърши фаул и получи жълт картон. След последвалото центриране гостите не успяха да изчистят кълбото, което стигна до Киърън Ричърдсън. Халфът на „черните котки“ не се поколеба и със силен диагонален шут не остави шансове на Лукаш Фабиански.

След почивката момчетата на Мартин О’Нийл предоставиха инициативата на Арсенал и търпеливо изчакваха своя миг, в който да нанесат втори решителен удар. Той дойде в 78-ата минута, след като Окслейд-Чембърлейн загуби топката в половината на Съндърланд. Последва бърза контра на домакините и страхотен рейд на Стефан Сесеньон, който стигна до пеналта, след което подаде към Себ Ларсон. Шведът отправи шут от малък ъгъл и нацели левия стълб на Фабиански, след което върналият се в защита Окслейд-Чембърлейн си отбеляза доста нещастен автогол. Това попадение уби окончателно мераците на гостите и в крайна сметка „черните котки“ спечелиха с 2-0.