Ливърпул отнесе Брайтън с 6:1, гостите с три автогола

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
20:26, 19 фев 2012, Автор: , Преглеждания:57

снимка: AP Photo/Tim Hales

Отборът на Ливърпул се класира за четвъртфиналите на FA Cup, след като размаза с 6-1 представителя на Чемпиъншип – Брайтън, на своя „Анфийлд“ в мач от пети кръг. В следващата фаза „мърсисайдци“ ще приемат отбора на Стоук Сити.

Днешният сблъсък започна чудесно за домакините, след като Шкъртел засече центриране от корнер на Джерард и още в петата минута даде аванс на „червените“. Малко изненадващо гостите стигнаха до изравняване в 17-ата, след като мощен удар от 30 метра на Казенга Луа Луа не остави шансове на Пепе Рейна. Малко преди почивката Пуул върна предимството си, след като при ново изпълнение на ъглов удар Джонсън стреля с глава, топката бе изчистена от голлинията, но се удари в Бридкът и за негово нещастие попадна в собствената му врата.

В 57-ата минута Стюърт Даунинг подаде отлично към Андрю Керъл, който с великолепен шут от десетина метра доведе нещата до 3-1. В 71-ата Джерард бе изведен сам срещу Брезован, премина стража, след което стреля от нулев ъгъл. Кълбото отново рикошира в Лиъм Бридкът, който си отбеляза втори автогол. 180 секунди след това Люис Дънк също се разписа… в собствената си врата, слд като опита да овладее топката с коляно, но вместо това го изпрати в мрежата си, въпреки че в последния момент се опита да избие кълбото.

В 80-ата минута Луис Суарес получи шанс да се разпише, но изпорти дузпа, която бе спасена от вратаря на Брайтън. След това Дирк Каут нацели напречната греда. Все пак, обаче, в 85-ата Суарес отбеляза попадение, след като Керъл му подаде с глава и уругваецът реализира отблизо също след удар с глава.