Барса смачка Валенсия след четири гола на Лео Меси (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
01:59, 20 фев 2012, Автор: , Преглеждания:84

снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Европейският и световен клубен шампион Барселона спечели дербито на 23-ия кръг на Примера дивисион, след като смаза с 5-1 тима на Валенсия на „Ноу Камп“. Лионел Меси блесна за пореден път, след като вкара четири гола за каталунците, а последното попадение бе дело на Шави. За гостите се разписа Пабло Пиати.

Срещата започна силно за „лос кулес“, но след няколко пропуска, страстите на домакините бяха охладени. В деветата минута Софиан Фегули центрира от левия фланг, а Пабло Пиати се възползва от заспаата реакция на Монтоя и Пике и с лекота отбеляза за 1-0. В 22-ата каталунците изравниха, след като Педро пусна хубав пас към Меси, Адил Рами не успя да изчисти топката и я подари в краката на аржентинеца, който отблизо реализира за 1-1. Шест след това Ерик Абидал подаде към Меси, който не успя да преодолее Диего Алвеш при първия опит, но при добавката не сгреши, вкарвайки за 2-1. Пет минути преди почивката Андрес Иниеста прекрасно копна към дузпата, откъдето Сеск Фабрегас се завъртя и със зрелищен изстрек намери напречната греда.

Още в първата минута на втората част Алексис Санчес се озова сам срещу вратаря, но би в краката му. След час игра Монтоя центрира отдясно и Лео Меси стреля с глава, а Алвеш изби топката в горния стълб. В 76-ата минута появилият се като резерва Кристиан Тейо шутира, топката беше избита от вратаря и попадна в Меси, който оформи своя хеттрик. В 85-ата Серхио Бускетс изведе Меси сам срещу Алвеш и аржентинецът копна технично кълбото над вратаря за 4-1. В последните секунди Шави се възползва от грешка в защитата на Валенсия и елегантно прехвърли Диего Алвеш за крайното 5:1.

С този успех Барселона увеличи актива си на 51 точки и намали дистанцията от Реал Мадрид на 10 пункта, докато „прилепите“ са на трета позиция с 40 пункта.