„Крокодилите“ с измъчен успех над Истанбул ББ

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
21:57, 20 фев 2012, Автор: , Преглеждания:46

Отборът на Бурсаспор записа важна победа в битката си за място в плейофите на турската Суперлига, след като надделя с 2-1 над Истанбул ББ като домакин в последния двубой от 27-и кръг. Бившите играчи на Литекс – Том и Дока, започнаха като титуляри за „оранжевите“.

„Крокодилите“ започнаха отлично мача и в 12-а минута страхотен шут от фаул на Ведерсон бе избит с мъка в корнер от стража на гостите. След последвалото изпълнение на ъгловия удар Н’Диай се извиси над всички и със силен изстрел с глава матира Оузхан. В 18-ата минута Том можеше да изравни резултата, след като стреля отлично от десетина метра, но кълбото се удари в десния стълб на Скот Карсън, след което англичанинът улови топката.

След почивката срещата отново бе много динамична и в 64-ата минута Холмен бе много близо до изравняването, след като стреля от воле, но нацели напречния стълб. Четири след това Бурса отбеляза втори гол, отново след корнер. Резервата Ибрахим свали с глава към Пинто, който отблизо нямаше проблем да реализира. До края на мача двата отбора получиха по един червен картон. Първо Пиер Уебо от гостите бе изгонен заради втори жълт картон в 75-ата минута, а след девет минута същата съдба имаше и Ведерсон. В последните секунди босненският талант Вишча вкара фамозен гол, за да оформи крайното 1-2.

След този успех момчетата на Ертурул Саалам вече имат  36 точки и се изкачиха на девето място, докато тези на Ариф Ердем са с един пункт повече на осмата позиция.