Лил и Сент Етиен гледат смело към Шампионската лига след нови победи

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
21:40, 22 фев 2012, Автор: , Преглеждания:44

снимка: REUTERS/Pascal Rossignol

Отборът на Лил продължава да мечтае за защита на титлата си във френската Лига 1, след като в отложен мач от 22-и кръг надделя с 1-0 при визитата си на Сошо.

За момчетата на Руди Гарсия това бе втори пореден успех като гост, отново с 1-0 след съботния успех при визитата на Лориен. По този начин „песовете“ увеличиха актива си на 45 точки и вече са само на шест от лидера ПСЖ. Единственото попадение на „Стад Бонал“ отбеляза новата звезда на Лил Нолан Ру. Френският нападател се разписа в 76-ата минута, след като засече с глава центриране от корнер на Беноа Педрети.

Сент Етиен записа трета поредна победа, след като срази Лориен с 4-2 на своя „Жофроа Гишар“ и вече се намира на четвърто място с 42 точки. И шестте попадения в този мач паднаха след почивката. Гостите откриха резултата в 49-ата минута след точен изстрел от бялата точка на Арнолд Мвуемба. С два гола на Пиер-Емерик Обамеянг в 56-ата и 68-ата минута домакините направиха пълен обрат. Отре изравни четвърт час преди края на двубоя, но Сако и Обамеянг се разписаха в последните две минути, за да оформят крайното 4-2.

В третия отложен мач Каен обърна у дома Оксер с 2-1. Гостите поведоха чрез Роа Конту след час игра, но с два гола за шест минутки – между 71-ата и 77-ата, на Кандия Траоре и Ливио Набаб домакините взеха трите точки.