Лудогорец смаза молдовци в последната си проверка в Турция

Публикувано в: Лудогорец, Футбол България
18:58, 22 фев 2012, Автор: , Преглеждания:60

снимка: ГОНГ

Лидерът в А група Лудогорец надделя с разгромното 7-0 над молдовския Нистру в последната си контролна среща от лагера в Турция.

Българите започнаха отлично мача и още в 11-ата минута Витиня проби отляво и центрира към Марселиньо, който с хубаво воле даде аванс на своя тим. В 35-ата Данчо Минев центрира от десния фланг към Иван Стоянов, който подаде на Мирослав Иванов и „Шуменският Деко“ удвои предимството на разградчани. Малко преди почивката Емил Гъргоров направи разликата класическа след точно изпълнение от бялата точка.

След почивката Ивайло Петев постепенно замени почти целия си състав и четвъртото попадение във вратата на Нистру падна чак в 75-ата минута, като Димо Бакалов завърши добра атака на Лудогорец. Само 180 секунди след това белгиецът Кристиан Кабаселе се разписа с много красив изстрел за 5-0.

В заключителните минутки на двубоя Лудогорец стигна до още два гола, като техни автори се оказаха Шоко и Георги Костадинов. Шоко бе изведен в чиста позиция от Мишо Александров, а минута по-късно Костадинов прехвърли вратаря на молдовците.

Лудогорец Урош Голубович, Витиня, Александър Барт, Любомир Гулдан, Йордан Минев, Светослав Дяков, Станислав Генчев, Мирослав Иванов, Иван Стоянов, Марселиньо, Емил Гъргоров (Теро Мантула, Димо Бакалов, Кристиян Кабаселе, Младен Касчелан, Михаил Александров, Диян Димитров, Шоко, Кишада, Георги Костадинов)