Олимпиакос и Металист спорят за четвъртфинал в Лига Европа след нови победи (ВИДЕО)

Публикувано в: Лига Европа, Русия, Футбол Свят
00:01, 24 фев 2012, Автор: , Преглеждания:71

снимка: REUTERS/Icon/Giannis Liakos

Отборите на Олимпиакос и Металист Харков ще спорят за място на четвъртфиналите в Лига Европа, след като елиминираха съответно Рубин и Залцбург в 1/16-финалите на надпреварата.

Олимпиакос се наложи за втори път срещу Рубин Казан, отново с 1-0 и си осигури визи за следващата фаза. Домакините успяха да открият резултата в 14-ата минута, след като при едно центриране Иван Маркано продължи топката с глава към Рафик Джебур, който отбеляза, след като кълбото малко случайно го удари в главата и попадна в мрежата на руснаците.

Металист записа втори пореден успех над Залцбург, този път с с 4-1 у дома и с общ резултат от 8-1 продължава в осминафиналите. Украинците отбелязаха попадение след половин час игра, след като бранителят на гостите Мартин Хинтерегер си отбеляза автогол. Хосе Соса направи добър рейд и пробва успореден пас, който бе засечен от защитника в собствената си врата. Десет минути след почивката шут на Сориано бе отразен от вратаря на домакините, но Янщер бе точен при добавката. Това сякаш разгневи тима от Харков, който набързо отбеляза две попадения за 3-1. Първо Кристалдо се разписа за 2-1 в 62-ата минута, а 120 секунди по-късно Бланко реализира за 3-1. Малко преди края Марлос оформи крайното 4-1.