Тренто и Пиаченца с нови победи, българите със силни изяви

16:32, 27 фев 2012, Автор: , Преглеждания:35

Отборът на Тренто спечели 18-а победа от началото на сезона, след като надделя с категоричното 3-0 (25-22; 25-15; 25-20) гейма при визитата си на Равена в среща от 20-ия кръг на Серия А1. С този успех момчетата на Радостин Стойчев продължават да бъдат убедително на първо място с 53 точки.

Матей Казийски се отличи с 11 точки за успеха на италианския шампион – осем от атака при ефективност от 62%, две на блок и един ас. Най-резултатен с 13 пункта бе чешкият диагонал Ян Щокър, който игра само гейм и половина. През останалото време на игрището бе Цветан Соколов, който заби девет точки – седем в нападение при успеваемост от 70% и два блока. За домакините най-добър с 15 пункта бе Стефано Моро.

Пиаченца постигна своята девета победа, след като надделя с 3-1 части над Верона като гост. По този начин момчетата на Лука Монти запазват седмото си място в класирането с 29 точки. Неостаряващият Христо Златанов бе най-резултатен за победителите, след като отбеляза 22 точки – 17 в атака при ефективност от 49%, един блок и четири аса. Владимир Николов приключи с 20 – 18 в нападение при успеваемост от 47% и две точки от сервис. С 20 пункта се отличи и Самуеле Папи, докато Андрей Жеков записа три и бе с най-висока статистическа оценка за гостите. За домакините над всички с 20 точки бе Роберт Кром.

В друг мач от кръга Вибо Валентия надделя с 3-1 (20-25; 27-25; 25-23; 27-25) у дома над Падова. Българският национал Николай Николов игра много силно за домакините, приключвайки с 12 точки – шест от атака при ефективност от 50% и шест блокади. Най-добър за победителите с 24 пункта беше Нийлс Клапвайк. За гостите Венцеслав Симеонов бе най-резултатен с 20 точки – 17 в нападение при успеваемост от 45%, две на блок и един ас.