Монпелие и Лил с хиксове в Лига 1, срам за Лион и Марсилия

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
22:10, 3 мар 2012, Автор: , Преглеждания:41

снимка: JEFF PACHOUD/AFP/Getty Images

Отборът на Дижон изпусна победата срещу лидера във френската Лига 1 Монпелие, след като гостите се добраха до равенство 1-1 в мач от 26-и кръг.

Домакините откриха резултата в средата на второто полувреме, след като Ботеак нацели лявата греда, но топката стигна до Гаел Какута. Преотстъпеният от Челси младок не сгреши отблизо и реализира за 1-0. 120 секунди преди последния съдийски сигнал Марко Естрада центрира от фаул и Жонатан Тинан изравни след удар с глава.

Шампионът Лил не се възползва от грешката на Монпелие, приключвайки при 2-2 срещу Оксер на своя „Стад Метропол“. Еден Азар даде преднина от два гола на „песовете“ след голове в 34-ата и 63-ата минута от дузпа. В последните десет минути бургундците се добраха до едната точка след попадения на Бен Сахар и Седрик Енгбар.

Участниците в осминафиналите на Шампионската лига – Лион и Марсилия, също се изложиха тази вечер, след като записаха поражения. Момчетата на Дидие Дешан паднаха у дома от Тулуза с 0-1, а тези на Реми Гард загубиха визитата си на Нанси с 0-2.

Сент Етиен – Евиан 0-2
Сошо – Валансиен 0-0