Невероятният Робин Ван Перси донесе победа на Арсенал на „Анфийлд“ (ВИДЕО)

16:42, 3 мар 2012, Автор: , Преглеждания:53

снимка: REUTERS/Phil Noble

Отборът на Арсенал  спечели съботното дерби на 27-ия кръг на Премиършип, след като надигра с 2-1 тима на Ливърпул на „Анфийлд Роуд“. Лоран Косчелни си отбеляза автогол и даде аванс на домакините, а Робин Ван Перси с две попадения донесе трите точки на „артилеристите“.

Още в осмата минути гостите имаха нелош шанс да открият резултата, но Пепе Рейна спаси опасен изстрел от малък ъгъл на Тио Уолкът. В 18-ата Суарес направи чудесно двойно с Кайт, след което бе съборен от Шчесни и реферът посочи бялата точка, въпреки че останаха сериозни съмнения за симулация на уругваеца. Дирк Кайт стреля от бялата точка, но полският страж изби, след което отрази и втория шут на холандеца. В 23-ата минута домакините все пак стигнаха до попадение, след като при едно центриране на Хендерсън от десния фланг Косчелни си отбеляза автогол, засичайки кълбото в собствената си врата.

Малко след това нова чудесна атака на „мърсисайдци“ завърши с удар на Хендерсън, който бе спасен от Шчесни. Топката попадна в Суарес, но неговият шут нацели десния стълб. В 31-ата минута „топчиите“ изравниха при първото си сносно нападение. Саня сложи кълбото на главата на Ван Перси и холандецът не остави шансове на Рейна. Девет след това Суарес се подигра с четирима бранители на Арсенал и отправи техничен шут, но Шчесни отново спаси. В добавеното време Кайт засече ниско подаване отляво, но нямаше късмет, след като нацели лявата странична греда.

След почивката Ливърпул продължи да оказва преса върху съперника си, който бе неефективен в атака. В 61-ата минута Мартин Кели можеше да вкара при едно центриране от корнер, но Вермален се намеси отлично. До края на срещата момчетата на Кени Далглиш натиснаха здравно Арсенал, но така и не стигаха до стопроцентова ситуация, при която да отбележат гол. Така дойде втората минута на добавеното време, в която Алекс Сонг центрира отлично към Ван Перси и РВП със страхотно воле с левия крак матира Рейна за втори път.

След този успех Арсенал вече има 49 точки, записвайки четвърта поредна победа в Премиършип. „Топчиите“ запазват четвъртото си място в подреждането, а Пуул е седми с 39.