Сити с резонна победа в Англия, Челси отново пада

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:03, 3 мар 2012, Автор: , Преглеждания:40

снимка: REUTERS/Nigel Roddis

Отборът на Манчестър Сити увеличи преднината си пред градския си съперник Манчестър Юнайтед на пет точки, след като надделя с 2-0 над слабака Болтън на своя „Етихад“ в среща от 27-ия кръг на Премиършип.

„Гражданите“ откриха резултата в средата на първото полувреме, след като Гаел Клиши стреля много силно отдалеч, а топката се отклони в главата на Гретар Стейнсон и излъга вратаря Адам Богдан. В 69-ата минута домакините решиха всичко, след като Адам Джонсън проби в наказателното поле, след което подаде към Марио Балотели и италианецът разстреля стража на гостите с шут от няколко метра.

Челси отново разочарова своите фенове, след като падна с 0-1 при визитата на Уест Бромич, а дните на Андре Вилаш-Боаш на „Стамфорд Бридж“ изглеждат преброени. Победата за „торбалините“ донесе Гари МакОули, който се разписа в 82-ата минута.

Блекбърн – Астън Вила 1-1
Куинс Парк – Евертън 1-1
Стоук – Норич 1-0
Уигън – Суонси 0-2