Арсенал размаза Милан на „Емирейтс“, но отпадна от Лигата (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:37, 6 мар 2012, Автор: , Преглеждания:84

Отборът на Арсенал разпиля италианския първенец Милан с 3-0 на своя ‘Емирейтс“ в реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Въпреки това „росонерите“ се класираха за четвъртфиналите, след като спечелиха първия сблъсък на „Сан Сиро“ с 4-0.

Срещата започна отлично за домакините, след като още в седмата минута Лоран Косчелни бе оставен непокрит след центриране от корнер и нямаше проблем да се разпише след удар с глава. 180 секунди след това Ван Перси получи хубав пас отдясно, но от малък ъгъл не успя да преодолее Абиати. В 19-ата холандският нападател прати страхотен шут към вратата на италианците, но стражът отново изби.

В 26-ата минута Тио Уолкот проби по десния фланг и подаде по земя, топката попадна в Тиаго Силва, който, обаче, я подари на Томаш Росицки с нескопосано изчистване. Чехът не се засуети и с техничен изстрел удвои предимството на „артилеристите“.

120 секунди преди края на първото полувреме Окслейд-Чембърлейн проби в наказателното поле, опита да премине между Ночерино и Месба, след което падна артистично и Дамир Шкомина отсъди смешна дузпа за Арсенал. РВП бе точен от бялата точка и направи разликата класическа. В добавеното време Стефан Ел Шаарауи можеше да убие ентусиазма на англичаните, но сам срещу Шчесни стреля встрани от левия стълб.

Седем минути след почивката Ибрахимович се отскубна сам срещу Шчесни, но полякът излезе чудесно и изби в тъч. В 59-ата „топчиите“ имаха уникален шанс за четвърти гол, след като Ван Бомел сгреши в средата на терена. Топката стигна до Жервиньо, който стреля добре, получи се рикошет в Абате, но Абиати някак отрази с крак, след което кълбото попадна във Ван Перси. Холандецът реши да показва висша техника, опитвайки да прехвърли стража на Милан, но той спаси вратата си.

В 63-ата минута Шчесни направи подарък на Ибрахимович, който стреля незабавно от 30 метра, но не улучи рамките на вратата. Шест след това Ел Шаарауи направи добър рейд и шутира отлично, но младият поляк спаси. В 76-ата Ибрахимович беше много близо да убие интригата, но вратарят на домакините изби в ъглов удар. Веднага след това Акуилани намери Ночерино на метър от вратата, но халфът като по чудо не успя да отбележи.

До края на срещата нямаше повече опасности пред двете врати и Милан се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига въпреки срамното поражение.

Арсенал – Шчесни, Саня, Вермален, Косчелни, Гибс, Окслейд-Чембърлейн (75 Шамак), Сонг, Росицки, Уолкот (84 Парк), Ван Перси, Жервиньо

Милан – Абиати, Абате, Тиаго Силва, Мексес, Месба (89 Бонера), Ночерино, Ван Бомел, Емануелсон, Ел Шаарауи (70 Акуилани), Робиньо, Ибрахимович