Леванте срази Бетис и се върна на четвърта позиция в Примера

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
02:34, 6 мар 2012, Автор: , Преглеждания:37

снимка: JOSE JORDAN/AFP/Getty Images

Отборът на Леванте победи тима на Бетис с 3:1 в последния двубой от 25-ия кръг на Примера дивисион.

Валенсианците откриха резултата 34-ата минута след добре изпълнен фаул от Хосе Баркеро, който не остави шансове на стража на гостите. След още осем домакините удвоиха преднината си като Хуанфран центрира отляво и Шави Торес с глава прати топката в мрежата – 2:0.

Двата бързи гола, които получиха мотивираха севилци и в 44-ата минута те върнаха едно попадение чрез Хорхе Молина, който се възползва от грешка в отбраната на съперника – 2:1. Втората част също започна под диктовката на Леванте. Футболистите на домакините отново стигнаха до гол, който бе дело на Аруна Коне. Той излезна сам срещу вратаря на гостите и вкара за 3:1. В 79-ата минута пък Бетис можеше да се върне в мача, но изстрел с глава на Роке Санта Крус се отби от гредата.

След тази победа Леванте вече има 38 точки и се завърна на четвърта позиция в класирането. Бетис пък остава с 30 на 12-а позиция.