Шести пореден успех за „Пингвините“ в НХЛ

Публикувано в: Зимни, Хокей на лед
06:43, 6 мар 2012, Автор: , Преглеждания:34

снимка: AP Photo/Gene J. Puskar

Отборът на Питсбърг Пингуинс продължава с победния си рейд в края на редовния сезон в НХЛ, след като постигна шести пореден успех. „Пингвините“ надиграха с 2-1 у дома състава на Финикс Койотис.

Домакините успяха много бързо да дръпнат с 2-0 в резултата, след като в първата част точни във вратата на гостите няха Збинек Михалек и Крис Кюниц. Малко след началото на последната третина „Койотите“ намалиха пасива след гол на Рей Уитни.

Уинипег увеличи шансовете си за класиране в плейофите, след като надви с 3-1 тима на Бъфало. Андрю Лад даде аванс на Джетс в 14-ата минута, а Кори Троп изравни за гостите в края на втората част. С попадения на Блейк Уийлър и Крис Торбърн домакините си осигуриха победата в този сблъсък.