Валенсия заспа в края и пропусна разгром над ПСВ

Публикувано в: Избрано, Испания, Лига Европа, Футбол Свят, Холандия
00:12, 9 мар 2012, Автор: , Преглеждания:50

снимка: AP Photo/Alberto Saiz

Отборът на Валенсия надделя с 4-2 над тима на ПСВ Айндховен в първи осминафинален мач от Лига Европа. По този начин испанците са взеха добра преднина преди реванша на „Филипс“ след седмица. Станислав Манолев започна като титуляр за гостите.

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута, след като Пабло Ернандес центрира към Виктор Руис, който от метър надскочи защитник и отбеляза с глава. 120 секунди по-късно Антонио Бараган проби отдясно и сервира топката към Роберто Солдадо, който от пет метра вкара за 2-0. Три минутки преди почивката Кевин Щроотман събори Жонас в наказателното поле и Мануел Грефе отсъди дузпа. Солдадо бе точен от бялата точка за класическото 3-0.

Десет минутки след почивката Дани Парехо даде страхотен извеждащ пас към Пабло Пиати, който овладя елегантно, след което сам срещу Исаксон нямаше проблем да вкара за 4-0. След този гол „прилепите“ се поотпуснаха, което доведе до почетно попадение за гостите от Холандия. В 82-ата минута Матю събори Щроотман в наказателното поле и последва нов наказателен удар. Ола Тойвонен не сгреши и намали на 1-4. В последните секунди Лабяд центрира отлично към Жоржиньо Вайналдуум, който оформи крайното 2-4.

Валенсия – Алвеш, Бараган, Р.Коща (24 Рами), Руис, Матю, Парехо, Албелда, Пабло, Пиати, Жонас (71 Бернат), Солдадо (76 Адурис)

ПСВ – Исаксон, Манолев, Марсело, Дерайк, Вилемс (34 Питерс), Хътчинсън, Щроотман, Лабяд, Мертенс (75 Вайналдуум), Тойвонен, Матавж (67 Ленс)