ЦСКА с драматичен успех в Кърджали, Левски с чисто 3:0 над Славия

23:23, 9 мар 2012, Автор: , Преглеждания:56

Шампионът ЦСКА спечели много трудна победа с 3-2 (25:27, 25:18, 25:22, 21:25, 20:18) гейма при визитата на Арда Кърджали в зала „Арпезос“ в мач от 20-ия кръг на Суперлигата.

Ветераните Джейсън Халдън и Ивайло Стефанов бяха най-резултатни за „армейците“ с по 17 пункта. За домакините Кирил Хаджиев бе най-добър с 15 точки, а с 14 приключиха Запрян Доникян и Невен Нешев. След този успех „червените“ са трети с 43 точки, а Арда е на шесто място с 31.

В друга среща от 20-и кръг Левски Волей спечели с 3:0 (25:23, 25:23, 25:19) гейма столичното дерби срещу Славия. Уникален мач за „сините“ записа разпределителят Георги Братоев, който наниза 14 точки – три в атака, пет на блок и шест аса. Жани Желязков бе най-резултатен с 15 пункта. По този начин Левски запази петото си място в класирането с 35 точки, а „белите“ са осми с 23.