Лион се събуди от кошмара „Апоел“ и нарита „песовете“

Публикувано в: Избрано, Франция, Футбол Свят
00:30, 11 мар 2012, Автор: , Преглеждания:50

снимка: REUTERS/Robert Pratta

Отборът на Лион показа, че се е съвзел от отпадането си от Шампионската лига в сряда, след като спечели с 2-1 дербито на 27-ия кръг на Лига 1 срещу актулния първенец Лил на своя „Стад Жерлан“.

„Хлапетата“ успяха да поведат в резултата в 12-ата минута, след като Дабо сложи топката на главата на Александър Лаказет, който с безпощаден удар даде аванс на своя тим. В 38-ата голмайсторът подаде към Лисандро Лопес и аржентинецът с много точен шут удвои предимството на домакините. В края на първата част Орелиан Шеджу намали пасива на „песовете“, след като се извиси над всички при едно центриране от корнер на Педрети и намери мрежата зад Льори.

В 57-ата минута Мишел Бащош можеше да върне аванса от две попадения на Лион, но чудесният му изстрел от фаул нацели горния стълб. Шест по-късно Тулио Де Мело бе много близо до изравняването, след като засече с глава центриране на Лукас Дине, но топката срещна напречната греда.

След този успех момчетата на Реми Гард вече имат 43 точки и се намират на шесто място, докато шампионът Лил е все още трети с 47 пункта.

Брест – Бордо 0-2
Евиан – Сошо 2-3
Ница – Нанси 1-1
Тулуза – Лориен 1-1
Валансиен – Сент Етиен 1-2