Майорка се добра до точка при визитата на Валенсия

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
18:56, 11 мар 2012, Автор: , Преглеждания:41

снимка: REUTERS/Heino Kalis

Отборите на Валенсия и Майорка завършиха наравно 2-2 в среща от 26-ия кръг на Примера дивисион, играна на „Местая“.

Домакините поведоха в резултата в средата на първото полувреме, след като Тино Коста получи топката от Софиан Фегули и с точен изстрел с левия крак не остави шансове на Дуду. Малко преди почивката Солдадо подаде към Жонас, който не успя да преодолее стража на гостите, но при добавката Ариц Адурис отбеляза за 2-0.

В началото на второто полувреме Фегули и Солдадо направиха пропуски за „прилепите“ и в края на мача играчите на Валенсия горчиво съжаляваха за това. В 57-ата минута Майкъл Перейра даде добър пас към Емилио Нсуе, който засече топката в мрежата на Гуайта. Осем след това Нсуе центрира в пеналта и Виктор изпревари стража на домакините, вкарвайки за 2-2. Малко преди последния съдийски сигнал Коста остави тима на Унай Емери с човек по-малко, след като бе изгонен за много грубо нарушение.

След това равенство Валенсия остава на трето място в класирането с 44 точки, докато балеарците са 13-и с 30.