Рууни изкачи Юнайтед на върха в Англия, „Лебедите“ разплакаха Сити

17:52, 11 мар 2012, Автор: , Преглеждания:77

снимка: REUTERS/Phil Noble

Отборът на Манчестър Юнайтед изми срама от загубата с 2-3 от Атлетик Билбао в Лига Европа, след като надделя с 2-0 срещу Уест Бромич в мач от 28-ия кръг на Премиършип. По този начин „червените дяволи“ се изкачиха на първо място в класирането, след като градският съперник Сити падна с 0-1 при визитата си на Суонси.

Срещата започна с превъзходство на домакините, но до стопроцентови опасности пред Бен Фостър не се стигна. В 16-ата минута Кийт Андрюз пробва рефлекса на Де Хея, но испанецът внимаваше и изби в корнер. В 28-ата Йънг направи страхотно двойно с Уелбек и опита пас към Рууни, но Олсон изчисти в последния момент. Седем минути след това „червените дяволи“ заслужено поведоха в резултата, след като Чичарито стреля остро отдясно и Уейн Рууни подложи крака си, изпреварвайки Фостър – 1-0. В 53-ата минута Ернандес можеше да удвои със страхотен шут, но нацели страничната греда. Малко след това Скоулс даде дълъг пас към Дани Уелбек, който преодоля Фостър, но направи фрапантен пропуск, неуцелвайки празната врата. В 66-ата минута Йонас Олсон получи втори жълт картон, а пет след това Рууни вкара от дузпа, оформяйки крайното 2-0.

Отборът на Суонси хвърли бомбата, след като надви с 1-0 вече бившия лидер в класирането Манчестър Сити на своя „Либърти Стейдиъм“. Домакините почнаха отлично мача и още в петата минута получиха дузпа за нарушение на Джо Харт срещу Уейн Рутледж. Вратарят на Сити, обаче, се реваншира, след като спаси изстрела от бялата точка на Скот Синклеър. В 22-ата Марио Балотели имаше първата възможност за гостите, но не успя да намери очертанията на вратата. През следващите минути „лебедите“ се бранеха чудесно и трудно даваха шансове на „гражданите“ за нещо по-смислено в атака. Така дойде 84-ата минута, в която Суонси организира чудесно нападение. Кълбото стигна до Рутледж на десния фланг, той центрира към Люк Муур, който с точен удар с глава матира Джо Харт. Последва мощен шут на Яя Туре, който бе изваден с мъка от Ворм, а в последната минута гол на Мика Ричърдс бе правилно отменен заради засада.

По този начин след 28-ия кръг на Премиършип вече имаме нов лидер, след като Манчестър Юнайтед увеличи актива си на 67 точки, а Сити остава с 66 и вече се намира на втора позиция.