Лудогорец е първият полуфиналист за Купата след класика над Ботев

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Лудогорец, Футбол България
16:18, 14 мар 2012, Автор: , Преглеждания:114

Отборът на Лудогорец се класира безпроблемно за полуфиналите на Купата на България, след като победи представителя на Източната Б група – Ботев Пловдив, с 3-0 като гост на стадион „Христо Ботев“.

Срещата можеше да бъде решена още в петата минута, след като Емил Гъргоров се оказа очи в очи с Христо Иванов. Последва лек удар на Бадема, топката премина през вратаря, след което защитник на домакините изби с ръка, но нито главният рефер Стефан Спасов, нито страничният Веселин Мишев видяха ситуацията. По този начин съдийската бригада спести червен картон и дузпа на пловдивчани.

Лидерът в А група успя да поведе в резултата в 21-ата минута, след като Данчо Минев центрира чудесно от левия фланг и Марселиньо отбеляза след изстрел с глава. Иван Стоянов удари без топка Петър Атанасов в 38-ата минута, но Стефан Спасов показа жълти картони и на двамата.

В средата на второто полувреме „канарчетата“ останаха с десет души, след като Венци Бонев бе пратен под душовете, след като хвана топката с ръце. В 76-ата минута Михаил Александров реши всичко с второ попадение за гостите, след като стреля чудесно от границата на наказателното поле. Секунди преди края на мача Кристиан Кабаселе оформи крайното 3-0, след като получи пас в пеналта и с техничен удар от въздуха преодоля Христо Иванов.

Ботев Пловдив: Хр. Иванов, Аргиров, И. Димитров, Бонев, Бачев, Петров (59 Огнянов), Рахов, Христов (85 Веселинов), П.Атанасов, Ал.Александров, Д.Атанасов (63 Неделев)

Лудогорец: Голубович, Минев, Барт, Гулдан, Шоко, Генчев, Дяков, Марселиньо (46 Кабаселе), М.Александров, Стоянов (46 М.Иванов), Гъргоров (80 Кашчелан)