Шалке смачка Твенте, Хунтелаар сложи три на Михайлов

Публикувано в: Българи в чужбина, Германия, Избрано, Лига Европа, Футбол Свят, Холандия
23:55, 15 мар 2012, Автор: , Преглеждания:41

снимка: PATRIK STOLLARZ/AFP/Getty Images

Отборът на Шалке 04 се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като смаза с 4-1 Твенте на реванша на „Фелтинс Арена“. Първата среща в Еншеде завърши с успех на холандците с 1-0 и по този начин немците продължават в следващата фаза с общ резултат от 4-2. Николай Михайлов изигра 90 минути за гостите.

Двубоят започна добре за холандците, след като Янсен откри резултата в 14-ата минута след хубав изстрел. В 29-ата Клаас-Ян Хунтелаар наказа грешка на защитата на гостите и с удар с глава от близка дистанция матира Николай Михайлов за 1-1.

Десетина минути след почивката „кралскосините“ направиха пълен обрат след гол от дузпа на Хунтелаар. В 71-ата Джърмейн Джоунс получи пас с пета от Раул и с техничен изстрел и рикошет в защитник на „червените“ отбеляза трето попадение във вратата на Ники Михайлов. Десет след това Хунтелаар реши всичко в този сблъсък, оформяйки своя хеттрик и крайното 4-1.

Шалке: Хилдебранд, Пападополус, Учида, Холтби, Джоунс (88 Мориц), Фухс, Дракслер (90 Обаси), Матип, Раул, Фарфан (86 Марика), Хунтелаар

Твенте: Михайлов, Бенгтсон, Росалес, Лойгерс (51 Фер), Дъглас, Тиендали, Брама (76 Плет), Янсен, Де Йонг, Байрами (57 Джон), Шадли