Зенит смаза Динамо Москва с 5:1

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
19:57, 16 мар 2012, Автор: , Преглеждания:50

Шампионът Зенит направи много важна крачка към титлата в руската Премиер лига, след като постигна разгромна победа с 5:1 като гост на Динамо (Москва) в среща от 35-ия кръг на първата осмица.

Само в рамките на една минута между 13-ата и 14-ата питерци вкараха два гола, с които решиха всичо в този сблъсък. След грешка в защитата на домакините Доменико Кришито реализира отблизо за 1-0, а 60 секунди по-късно Александър Кержаков с феноменален шут от 30 метра отбеляза за 2-0. Десет минути след това завърналият се от Арсенал Андрей Аршавин даде хубав пас към Семак, който отблизо матира Роман Березовский.

В 72-рата минута Кевин Курани вкара за Динамо след пас на Балаш Джуджак. До края на срещата момчетата на Лучано Спалети разгромиха московчани с още два гола. В 75-ата Хущи подаде към Кержаков, който вкара за 4-1. Четири по-късно унгарският халф Хущи с мощен шут от 28 метра оформи крайния резултат.

След този успех Зенит е първи в класирането с девет точки повече от втория ЦСКА (Москва), който е с мач по-малко. Динамо е на четвърта позиция на 11 точки от лидера.