Гранада засили Хихон към Сегунда

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
21:28, 17 мар 2012, Автор: , Преглеждания:45

Съставът на Гранада победи у дома тима на Спортинг (Хихон) с 2:1 в среща от 27-ия кръг на Примера дивисион и прекъсна серия от 3 загуби.

Мачът започна много добре за андалусийците, след като още в 3-ата минута Карлос Мартинс бе точен за 1:0. В 24-ата Дани Бенитес даде извеждащо подаване към Гилерме Сикейра, който покачи на 2:0. До края на мача гостите се опитаха да изравнят, но стигнаха само до почетно попадение в последната 90-а минута на Адриан Колунга. След успеха си Гранада е на 14-о място с 31 точки, докато Спортинг Хихон остана в опасната зона на 18-а позиция с 24.

В същото време Сарагоса подели точките у дома с Осасуна след 1:1. Арагонците поведоха с попадение на Елдер Пощига в 86-ата минута след пас на Сунига. Радостта на домакините обаче бе твърде кратка, след като в 88-ата Раул Гарсия намери Роверсио, който оформи крайното 1:1. След ремито Сарагоса остана на последното място с 19 точки, докато Осасуна е на пето място с 39 пункта.

Хетафе победи на свой терен Реал Сосиедад с 1:0. Единственото и победно попадение за домакините от едноименното мадридско предградие бе автогол на Иниго Мартинес в 81-ата минута. След успеха си Хетафе е на 10-о място с 35 точки, докато тимът от Сан Себастиан заема 12-а позиция с 33 пункта.