Катания удари Лацио, Интер пак не спечели

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
18:42, 18 мар 2012, Автор: , Преглеждания:41

снимка: Maurizio Lagana/Getty Images

Отборът на Катания спечели минимална победа с 1-0 над Лацио на своя „Анджело Масимино“ в мач от 28-ия кръг на Серия А.

Победата за „слоновете“ дойде десет минути преди края на срещата, а голът отбеляза бранителят Никола Легротале. Бившият защитник на Ювентус и Милан се възползва от подаване на Франческо Лоди от корнер и с десния крак намери мрежата на римляните. След този успех домакините се намират на осмо място с 41 точки, а „орлите“ са трети с 48.

Интер продължава да разочарова своите тифози, след като завърши при нулево реми като домакин на Аталанта. По този начин „нерадзурите“ вече са седми с 41 точки, а „бергамаските“ са 12-и с 34.

Валери Божинов остана на пейката за Лече при равенството 1-1 срещу Палермо. Давиде Ди Микеле отбеляза за домакините в шестата минута от дузпа, а за гостите Есекил Муньос изравни в 15-ата.