Леванте изтръгна трите точки срещу Вияреал след късен гол

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
15:00, 18 мар 2012, Автор: , Преглеждания:40

снимка: JOSE JORDAN/AFP/Getty Images

Отборът на Леванте спечели изключително важни три точки при домакинството си на Вияреал, след като надделя над „жълтата подводница“ с 1-0 в среща от 27-ия кръг на Примера дивисион.

Двубоят отиваше към скучно нулево реми, но в 90-ата минута бранителят Карлос Марчена остави гостите с десет души, след като получи втори жълт картон за груб фаул срещу Валдо. Последва страхотен шут от свободния удар на резервата Суарес, стражът Диего Лопес изби топката в десния си стълб. Топката се търкулна по голлинията и притичалият най-бързо до там Шави Торес отбеляза без проблеми, носейки успеха на валенсианци.

С тази победа Леванте увеличи актива си на 41 точки и временно се изкачи до четвърто място в класирането. Вияреал е точно над зоната на изпадащите с 27 пункта.