Лудогорец смаза Светкавица с 5:0, Кабаселе мушна два

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
15:21, 18 мар 2012, Автор: , Преглеждания:108

Лидерът в А група Лудогорец записа нова победа, след като надделя над аутсайдера Светкавица с 5-0 в среща от 19-и кръг. По този начин разградчани дръпнаха с шест точки пред ЦСКА и Левски, които имат един мач по-малко.

През първата част домакините имаха тотална доминация, но трудно стигаха до чисти положения за гол, а освен това на три пъти искаха дузпа, но главният рефер Георги Игнатов не уважи претенциите им. В 40-ата минута „мълниите“ можеха да шокират комшиите си, след като Ели Маркес подаде на Кънев, който стреля добре, но Голубович с вещина изби. В последните секунди на първата част Шоко проби отдясно, стигна до аутлинията, центрира на близката греда, където Петър Трифонов засече топката с глава в собствената си врата.

През второто полувреме играчите на Ивайло Петев отново тръгнаха много активно, но Станислав Генчев и Миро Иванов не успяха да преодолеят стража на търговищкия клуб. В 67-ата минута Миро Иванов получи топката около дъгата на наказателното поле на Светкавица и с мощен удар в горния ляв ъгъл направи Георгиев безпомощен – 2-0.

В 79-ата минута резервата Кристиан Кабаселе направи разликата класическа със силен шут от десетина метра. Четири след това друг играч, който се появи от скамейката Георги Костадинов докара нещата до 4-0 след хубав шут. В последните секунди Шоко надбяга Недялков отдясно, влезе в наказателното поле и центрира остро по земя към непокрития Кабаселе, който на празна врата вкара втория си гол в мача за крайното 5-0.

С този успех Лудогорец увеличи актива си на 45 точки и продължава да бъде начело, докато Светкавица е на последна позиция с два пункта.

Лудогорец - 1.Урош Голубович, 20.Шоко, 6.Александър Барт, 33.Любомир Гулдан, 25.Йордан Минев, 8.Станислав Генчев (77 – Костадинов), 28.Светослав Дяков, 19.Димо Бакалов (46 – Кабаселе), 7.Михаил Александров, 22.Мирослав Иванов, 23.Емил Гъргоров (70 Кашчелан)

Светкавица - 1.Иван Георгиев, 24.Игнат Дамянов, 14.Петър Трифонов, 5.Иван Иванов, 16.Антон Недялков, 21.Венцислав Мартинов, 23.Христо Стамболийски, 8.Цветан Илиев, 20.Калоян Цветков (77 Стоянов), 15.Ели Маркес, 11.Тихомир Кънев (80 Шоколаров)