ПСВ с разгром в Холандия, Твенте падна у дома

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
20:19, 18 мар 2012, Автор: , Преглеждания:37

снимка: REUTERS/Michael Kooren

Отборът на ПСВ разби Хееренвеен с 5:1 в мач от 26-ия кръг на Ередивизие и се върна на третото място във временното класиране. „Филипсите“ се възползваха от домакинската издънка на Твенте и изпревариха тима от Еншеде в подреждането.

Без наказания Станислав Манолев, айндховенци поведоха още в петата минута, след като Ола Тойвонен откри резултата след подаване на Щроотман. Шест след почивката гостите изравниха след автогол на Пийтерс. В 57-ата минута белгийският талант Дрийс Мертенс отново върна предимството на домакините, а в 72-ата Орландо Енгелаар доведе нещата до 3-1. До края на срещата Мертенс вкара още един гол, а с попадение се отличи и младокът Мемфис Депай за крайното 5-1.

Без контузения Николай Михайлов Твенте допусна домакинска загуба с 0:2 от Фейенорд в дербито на кръга. Рьозелер си отбеляза автогол в 49-ата минута, а Секу Сисе реши всичко в 86-атаа след подаване на Рубен Шакен.

АДО Ден Хааг – Аякс 0-2
Утрехт – Грьонинген 3-1
АЗ Алкмаар – НАК Бреда 0-0