Хановер и Шалке наказват лошо в Бундеслигата

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
21:03, 18 мар 2012, Автор: , Преглеждания:42

снимка: Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Отборът на Хановер разгроми с 4-1 като домакин тима на Кьолн в последния мач от 26-ия кръг на германската Бундеслига.

Ларс Щиндъл откри резултата за домакините в 19-ата минута, след като стражът на гостите спаси изстрел на Шлаудраф, но Щиндъл не сгреши при добавката. Малко преди почивката Кевин Пецони изравни след удар с глава и центриране на Пешко. „Червените“ изковаха успеха си след почивката с попадения на Шлаудраф в 61-ата минута от дузпа и две попадения на взетия от Манчестър Юнайтед Маме Диуф в 67-ата и 83-ата. След този успех Хановер е седми с 38 точки, а Кьолн е 13-и с 28.

По-рано днес Шалке 04 постигна убедителна победа при гостуването си на Кайзерслаутерн с 4:1. Още в 3-ата минута бразилецът Родней даде аванс на домакините, но до почивката гостите успяха да стигнат до пълен обрат. В 39-ата минута Холтби изравни, а в самия край на полувремето Хунтелаар изведе своя отобр напред. През втората част „кралскосините“ продължиха да бъдат по-активният отбор и след голове на Раул и Фарфан записа категоричен успех с 4:1. След тази загуба Кайзерслаутерн остава на последно място в класирането с актив от 20 точки, докато Шалке има 50, една по-малко от третия Борусия (Мьонхенгладбах). Лидер е Борусия (Дортмунд) с 59 точки пред Байерн (Мюнхен) с 54.