Лил разби Валансиен след гол и две асистенции на Еден Азар

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
02:40, 19 мар 2012, Автор: , Преглеждания:49

снимка: REUTERS/Jean-Yves Bonvarlet

Шампионът на Франция Лил запази минимални шансове за титлата в Лига 1, след като в последния мач от 28-ия кръг смаза с 4-0 тима на Валансиен на своя „Стад Метропол“. По този начин момчетата на Руди Гарсия вече имат 50 точки и са на девет от лидера ПСЖ и седем от втория Монпелие.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута след гол на белгийската звезда Еден Азар, който се възползва от асистенция на Де Мело. Десетина минутки след почивката Ангуа си отбеляза автогол и разликата бе удвоена. В 69-ата Азар центрира от корнер и Орелиан Шеджу се разписа след удар с глава. Седем преди последния съдийски сигнал Азар се отчете с още едно подаване, качвайки кълбото на главата на Де Мело, който оформи крайното 4-0.

Тулуза се изкачи до четвъртото място в класирането, след като малко изненадващо надделя с минималното 1-0 при визитата на Рен. За победителите голът бе дело на домакините, след като в края на първото полувреме Ромен Данз си отбеляза автогол.

В последния неделен сблъсък Сошо взе жизненоважни три точки, надделявайки с 2-0 у дома над Ница. Попаденията за победителите реализира Едуар Бютен в края на първата част и Марвен Мартен в средата на второто полувреме.